Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
derealizacja, jak dajecie rady?
Autor Wiadomość
nemiyei

Wysłany: 26-08-2009   derealizacja, jak dajecie rady? [Cytuj]

Alo Alo!
jestem tu nowa, ale zainteresowałam się forum po moim pierwszym (i jedynym na szczęscie ) ataku paniki, gdzieś w maju będzie.
Studiowałam sobie przez pół roku w Holandii, no i wiadomo:)
Najpier zaczął się zamglony obraz (jakby przez grubą szybę), i nie wiedziałam co się dzieje, potem wspomniany już atak, bardzo się wystraszyłam, ale zajrzałam tutaj i jak zobaczyłam, że nie jestem osamotniona w swoich dolegliwościach i że się zdarza i da się wyleczyć poczułam się lepiej, a już całkiem przeszło jak pogadałam z kilkoma znajomymi co jarają od kilku lat.

To był maj, saska kępa pewnie pachniała, ale nie mogłam tego poczuć bo byłam jeszcze w Nide.
Tymczasem jest już sierpień i wróciłam w rodzinne, dolnośląskie strony. I, no oczywiście! jaramy! Po kilku tygodniach przerwy jak wypaliłam kilka skrętów, dopadły mnie strasziwe lęki... Dereal powrócił. A wraz z nim dziwna dolegliwość - mianowicie na wszystko co patrze nie łapie "automatycznie" ostrości... To znaczy trudno to wyjaśnć - nie jest tak jak zwykle, że patrzysz i coś widzisz, ale wzrok tak jakby się "rozjeżdża" zupełnie jak w momentach kiedy wpatrujemy się tempo dal. Ale to się dzieje nawet jak stukam teraz w klawiature - poprostu wiem gdzie co jest więc wzrok się nie wysila żeby to "wyłapać" - czy to jedno z objawów przejarania? Czy może powinnam iśc do okulisty?

Męczące to. Po jakim czasie Wam przeszło?

Dzięki wielkie!
Słońca dla Was!
:)
 
 
norbi

Wysłany: 03-09-2009    [Cytuj]

Wiem o czym piszesz, mam dokladnie tak samo. Brak ostrosci, niewyrazne widzenie. Tylko ze u mnie jest to jeden z objawow nerwicy. i Trwa juz pol roku...
 
 
arleta

Wysłany: 07-09-2009    [Cytuj]

Witam, lęków pozbyłam się po około roku abstynencji z pomocą terapeuty, natomiast lekko zamglony obraz wciąż mnie prześladuje od czasu do czasu ( w styczniu minie 3 lata jak nie palę). Wiążę to z wadą wzroku. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
 
wrotek

Wysłany: 16-09-2015    [Cytuj]

[quote="norbi"]Wiem o czym piszesz, mam dokladnie tak samo. Brak ostrosci, niewyrazne widzenie. Tylko ze u mnie jest to jeden z objawow nerwicy. i Trwa juz pol roku...[/quote]

Norbi ja to mam od boreliozy, mialem tez nerwice zdiagnozowana przez borelioze...wlasciwie to nerwice najpierw a jest to objaw boreliozy,

A masz fizyczny bol ? np bolace nogi ?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna