Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec z jaraniem!
Autor Wiadomość
Driver21

Wysłany: 23-02-2016    [Cytuj]

Wszedlem dzis z ciekawosci i zalogowalem sie, zeby zostawic najmocniejsza i najbardziej motywujaca "pomoc", jaka sam mialem mozliwosc poznac.
Nie szukac "pomocy" dookola, tylko w sobie samym.
Wyzbyc sie natretnych, przylegajacych do umyslu mysli, ze "tego wlasnie potrzebuje w tej chwili i zrobie wszystko, zeby to dostac i byc "szczesliwy" ", gdzie szczesciem nazwalbym zludnym wynajdywaniem wymowek/ideologi dla siebie samego, aby tylko wrocic znow do tego samego, co to " szczescie" daje.
Kto bedzie chcial, ten dla siebie wyciagnie z tego ciekawe wnioski.
Nie moge napisac, ze mi to pomoglo, bo pomoc to zbyt male slowo, zrozumienie tez nie pasuje.
Poprostu najzwyczajniejsze wyrzucenie siedzenia w swoim wlasnym umysle, ktory kreci sie w kolo na zasadzie pamieci i wczesniejszych doswiadczen.
Poznajac cos innego, automatycznie rusza pociag odciagajac od nawykow i "szczescie" zaczyna byc samo dostrzegane w zupelnie innej formie.
Sami nakrecamy spriale naszych mysli, ukierunkowujac ja na powtarzaniu tej wlasnie czynnosci, wmawiajac sobie, ze to cos daje, a po czasie narzekajac i cierpiac, jakie to silne...

A to wciaz tylko umysl :)
 
 
burocrat
MJ

Wysłany: 24-02-2016    [Cytuj]

Witajcie ,

cztery lata temu uzależnienie wypowiedziało mi wojnę ,
od dwóch lat staczam codzienne bitwy i pomimo przegranych nadal mam się dobrze.

Odczuwam klęskę w niejednym aspekcie mojego życia a zmiażdżona iluzja spowodowała ze zacząłem szukać pomocy .

Nie jestem już tak silny jak na początku, dookoła mnie już nikt nie walczy.

Potrzebuje wsparcia komunikacyjnego gdyż brak mi łączności z najbliższymi.

#
 
 
Driver21

Wysłany: 26-02-2016    [Cytuj]

Witam Cie burocrat.
Wedlug mojego doswiadczenia, toczenie bez przerwy bitwy samego ze soba niczego dobrego w efekcie koncowym nie przynosi.

Dodam od siebie, ze to idealny moment dla Ciebie, kiedy nikt dookola nie walczy, bo Ty masz szanse cos zmienic, bez pomocy innych, uzalania sie nad soba, czy szukaniu litosci.

"Uzaleznienie" tez ma na celu dac nam cos do zrozumienia. Nie znajac zla, nie odkryjesz dobra i odwrotnie.
Mi bardzo pomogla zmiana otoczenia i automatycznie dookola zaczeli sie pojawiac ludzie bez podobnych problemow, wrecz odwrotnosc mojego dawnego stanu.

Poprostu odpusc na chwile walke, nie nastawiaj sie z gory na przegrana, sprobuj znalezc inny punkt skupiania uwagi. Bo z krecacego sie kola jest jedno wyjscie - zatrzymac je :)
 
 
burocrat
MJ

Wysłany: 29-02-2016    [Cytuj]

Witam Panie drive21,

Walczę tak naprawdę z dolegliwościami które doskwierają mi po codziennym wdychaniu tego syfu . Lubie palic ale to co sie dzieje w grupach palaczy i w moim zyciu po prostu daje mi do zrozumienia ze tak dalej byc nie moze .

Otoczenie zmieniłem wielokrotnie , ostatnio przeprowadziłem się za granicę co spowodowało jeszcze większą konsumpcję narkotyku pomimo że byłem przekonany że tak się stanie.

Nie należę do osób pasywnych, jestem mega aktywny . Nie mam czasu nad uzalaniem sie czy jakas inna depresyjna schiza . Problem w tym ze produktywność spada do 0 gdy towaru nie mam. Czuje ze musze zapalić a gdy mam na coś ochotę to do tego dążę i tak jest że zawsze towar jest wraz ze mną.

Mam świadomość tego ze doświadczenia które nabyłem bawiąc się z jaraniem, mogą polepszyć mi jakość życia jeżeli tylko z tego wyjdę . Ale jak przestać gdy się coś lubi.

Jeżeli chodzi o punkt zaczepienia to chciałbym dostać ponowną szansę kochać drugą osobę. Problem w tym ze do siebie zacząłem przyciągać niezbyt odpowiedzialne dziewczyny bądź palaczki nie widzące problemów . Za nim założę rodzinę musze być czysty . To jest pewne .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna