Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
poszukuję dwóch osób
Autor Wiadomość
kanredsa
kanredsa

Wysłany: 09-03-2014   poszukuję dwóch osób [Cytuj]

Witam, jestem studentką psychologii, interesuje mnie problem uzależnień a konkretnie dlaczego dzieje się tak, że niektórzy wychodzą z uzależnienia i już nigdy do nałogu nie powracają a inni nawet po przebytej terapii i latach abstynencji po prostu znowu zaczynają pić, palić, brać itp. Oczywiście jest literatura która o tym wspomina, ja jednakże chciałam po prostu porozmawiać z żywym człowiekiem i dowiedzieć się jak to wygląda z jego perspektywy, Będę bardzo wdzięczna jeżeli ktoś zechce podzielić się ze mną swoją historią, oczywiście zapewniam anonimowość. Pozdrawiam i liczę na odzew:)
 
 
newlife

Wysłany: 10-03-2014    [Cytuj]

hej :) ja jestem osobą uzależnioną,2 miesiace trzezwy,chętny do rozmowy :>
 
 
mastik
(:

Wysłany: 10-03-2014    [Cytuj]

wydaje mi się że tu każdy czyjś temat odpowiada na to pytanie - ja np odpowiadałem tu sobie na to pytanie wielokrotnie :) i to w różny sposób.
obecnie czuję to tak że rzucić na długo i nie wracać można po 2 punktach:
- przyznaniu się do bezsilności,
- wkurzeniu się na swój nałóg.

po długich okresach zdarzało mi się wracać do nałogu i było to wtedy gdy powody dlaczego rzucam blakły w pamięci, a wracały dobre wspomnienia i gdy wracała myśl że może się uda używać kontrolnie.

również mogę porozmawiać, lub odpowiedzieć na inne pytania bardziej szczegółowe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna