Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
jak pomóc?
Autor Wiadomość
Gosia100
gosia

Wysłany: 10-12-2007   jak pomóc? [Cytuj]

Witam wszystkich! mój 19-letni syn jest najprawdopodobniej uzalezniony. Zbyt pozno do mnie to dotarlo, za dlugo odganialam wszystkie oznaki...rzucil szkole, potem nastepna, wielokrotne ucieczki z domu, liczne kradzieze w calej rodzinie. Czesto widzialam jego dziwne, przekrwione oczy, ale zawsze tlumaczyl, ze zmeczenia, komputer itd. Teraz nie mieszka w domu, wyprowadzil sie po tym jak okradl ukochanego dziadka na dosc duza kwote, a my stracilismy nad nim zupelnie kontrole i mozliwosc jakiejkolwiek pomocy. Niewiem co robic, tym bardziej, ze dopiero teraz dowiaduje sie od ludzi, ze on bierze narkotyki, ale co najgorsze byc moze i sprzedaje. Trudno mi powiedziec czy to tylko marihuana, czy...Co powinnam zrobic? Jak postapic? Czy na sile szukac kontaktu, tlumaczyc? Kiedy rozmawiamy przez telefon on jest zupelnie wyluzowany, jakgdyby nic sie nie stalo, a zrobil naprawde sporo zlych rzeczy przez ostatnie dwa lata. Ja ciagle placze i zastanawiam sie gdzie jest moje dziecko? Przeciez byl wrazliwym czlowiekiem. Teraz tylko klamstwa. Najgorsze jest to, ze zupelnie niewiem gdzie mieszka, z czego zyje, bo pracowac nie chcial bedac w domu wiec i teraz nie pracuje napewno. Jedyny kontakt to komorka, ktora najczesciej jest wylaczona. Zrozpaczona matka
 
 
miodzio

Wysłany: 12-12-2007   co robic? [Cytuj]

na pewno nie nalezy unikac tematu w rozmowie z synem - czasem pomaga taka konfrontacja, w czasie ktorej uzalezniony spotyka sie z rodzina + przyjaciolmi - najlepiej podpytac jak to zrobic w poradni uzaleznien - bo to nie moze byc atak, tylko rozmowa w atmosferze troski, by pozwolic mu zobaczyc wlasny problem - jesli kradnie to warto zalozyc sprawe - tolerowanie przestepstwa, nawet w rodzinie (a moze zwlaszcza w niej) to kiepski pomysl - im szybciej syn zacznie miec klopoty przez narkotyki tym (paradoksalnie) lepiej - proponuje kontakt z poradnia uzaleznien - podpowiem adres, jak napisze Pani miejscowosc (tu lub na priva)
 
 
Gosia100
gosia

Wysłany: 13-12-2007   jak pomóc? [Cytuj]

Miodzio! Dziekuje bardzo za odpowiedz. Swój post pisałam trzy dni temu. Boże ileż sie zmieniło od tego czasu. Teraz dowiaduje sie, ze mój syn jest scigany za jakies dlugi narkotykowe, zreszta ma ich mnostwo wszedzie. Przychodza jakies wezwania do zapłaty na niewyobrazalne kwoty, przychodza wezwania do sadu za niespłacone saldo debetowe, ma pozakładane sprawy sadowe za jazdy bez biletu, nachodza nas ludzie, ktorym jest winien pieniądze. Narkotyki zniszczyly mu zycie, ale i nam przy okazji. Co do oskarzenia go o kradziez, to rowniez uwazalismy z mezem, ze tak nalezy zrobic, ale moj biedny, schorowany tata twierdzi, że nie przezylby ciagania wnuczka po sądach, a przeciez jedynie on moglby to zrobic. Z synem nie mamy zadnego kontaktu. Boimy sie nawet go nawiazac, bo zupelnie nie wiemy jak probowac wyciagnac go z tej sytuacji. On juz sie tak wokol pograzyl. Niemam juz sily z tym zyc, niewiem jak mam rozpoczac kazdy dzien, boje sie rano wstac z lozka, bo jak spie, to chociaz na chwile zapominam. Boje sie isc do pracy, a nawet czasami wyjsc na klatke schodowa. Mam jeszcze 7-letniego syna, i dlatego jakos staram sie funkcjonowac, ale niewiem na ile wystarczy mi sil, zeby zyc ze swiadomoscia, ze moj syn gotowy jest zabic drugiegi czlowieka dla prochow (tego dowiedzialam sie wczoraj od jego kolezanki). Mieszkam w Łodzi, wiec tych Poradni Leczenia Uzależnien jest tutaj wiele, tylko wszedzie sa strasznie dlugie terminy do psychologa, a przyznam sie szczerze, ze na prywatne konsultacje mnie nie stac. Jesli masz adres dobrej poradni u nas w miescie, chetnie sprobuje. pozdrawiam
 
 
miodzio

Wysłany: 14-12-2007   terapia ambulatoryjna w Łodzi [Cytuj]

Gosiu - w Łodzi faktycznie masz spory wybór placówek - te trzy, które wypisałem ponizej wydają się mieć najlepszą ofertę, a korzystanie z pomocy w nich jest bezpłatne. Warto, zebys na starcie zadbala o siebie i skorzystala z poradnictwa dla rodzin, najlepiej tez z pomocy grupowej. Powodzenia!

Centrum Profilaktyki i Terapii Uzależnień PTZN w Łodzi
ul. Piotrkowska 107, 91-432 Łódź
telefon: (0-691) 881-787
fax: (0-42) 675-74-03
Placówka przyjmuje pacjentów bez ograniczeń wiekowych.
Zakres udzielanej pomocy:
* Poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych
* Poradnictwo dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Poradnictwo dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla rodzin osób uzależnionych
* Psychoterapia indywidualna dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Konsultacje lekarskie
* Psychoterapia grupowa dla młodzieży zagrożonej uzależnieniem od narkotyków
* Psychoterapia grupowa dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia grupowa dla rodzin osób uzależnionych
* Psychoterapia grupowa dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Bezpłatne testy na obecność metabolitów narkotyków w organizmie


NZOZ Poradnia Profilaktyczno-Społeczna przy Towarzystwie Powrót z U
ul. Więckowskiego 13, 90-721 Łódź
telefon: (0-42) 632-50-69
fax: (0-42) 630-41-63
adres e-mail: nzozporadnia@wp.pl
Placówka przyjmuje pacjentów powyżej 18 r.ż.
Telefon zaufania: (0-42) 632-50-69, czynny w godzinach pracy placówki.
Zakres udzielanej pomocy:
* Poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych
* Poradnictwo dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Poradnictwo dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla rodzin osób uzależnionych
* Psychoterapia indywidualna dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Konsultacje lekarskie
* Psychoterapia grupowa dla młodzieży zagrożonej uzależnieniem od narkotyków
* Psychoterapia grupowa dla rodzin osób uzależnionych
* Psychoterapia grupowa dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)


SP ZOZ Poradnia Uzależnień Lekowych w Łodzi
ul. Pomorska 54, 91-408 Łódź
telefon: (0-42) 633-15-30
Placówka przyjmuje pacjentów powyżej 16 r.ż.
Zakres udzielanej pomocy:
* Poradnictwo dla rodzin osób uzależnionych
* Poradnictwo dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Poradnictwo dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia indywidualna dla rodzin osób uzależnionych
* Psychoterapia indywidualna dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Psychoterapia grupowa dla osób uzależnionych od narkotyków
* Psychoterapia grupowa dla osób używających narkotyków (nieuzależnionych)
* Psychoterapia grupowa dla rodzin osób uzależnionych
* Płatne testy na obecność metabolitów narkotyków w moczu
* Konsultacje lekarskie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna