Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy nie daje rady
Autor Wiadomość
kojot1996

Wysłany: 22-04-2018   Pomocy nie daje rady [Cytuj]

Witam, mam 20 lat i borykam sie z pewnym problemem, ale od początku. Paliłem marihuane w wieku 16-17 lat bardzo regularnie paliłem non stop przez rok czasu, aż pewnego ranka obudziłem sie i nie wiedziałem co sie ze mną dzieje. Nagle pojawiłem sie w innym świecie, Sen na jawie, brak koncentracji, motywacji brak świadomości że ja to ja, nie potrafiłem myśleć, myśli uciekały mi przez dziure w głowie, nie potrafiłem nic zrobić, z nikim rozmawiać, nie mogłem skleić zdania w całośći, zdarzało sie że gdy coś mówiłem, zaciąłem sie w środku zdania, i nie potrafiłem sobie przypomnieć co przed sekundą miałem na myśli jednym słowem koszmar!. Postanowiłem z tym skończyć, po ok 6 miesiącach wszystkie objawy minęły czułem sie normalnie jak przed paleniem. Wszystko wróciło do normy, aż do chwili kiedy to w marcu tego roku poraz kolejny zapaliłem jeden raz. Mija już 45 dzień a ja czuje sie koszmarnie, nie potrafie myśleć racjonalnie, podejmować decyzji,jestem otępiały, zagubiony, o wszystkim zapominam i nie potrafie się skoncentrować, kiedy siedze cały czas myśle, że jest coś ze mną nie tak. Najgorżej jest w pracy, kiedy szef coś do mnie mówi, wymaga czegoś odemnie a ja niewiem oco mu chodzi, myśle zupełnie o czym innym, wiem że z czasem powinno wszystko minąć, ale chciałbym to jakoś przyspieszyć, biore witaminy, pije melise, leki na uspokojenie(jestem strasznie nerwowy) lecz to nic nie daje. Może ktoś doradzić co zrobić aby to minęło stosunkowo szybko ? nie chcę się tak czuć moje życie to katastrofa od momentu kiedy poraz kolejny zapaliłem. Pomocy
 
 
AcidFairy

Wysłany: 30-04-2018    [Cytuj]

Drogi Kojocie,
Koniecznie wybierz się do lekarza. Na koncentrację doraźnie warto przyjmować magnez (np. mleczan/ cytrynian magnezu) - sama od kiedy zażywam regularnie czuję się dużo spokojniejsza i wydajniejsza w pracy. Od miesiąca zażywam też suplement, który pomaga zwalczyć stres, niepokój, przyspiesza czas reakcji, zwiększa chęć do życia. Wydawało mi się, że moja derealizacja/depersonalizacja (zapewne to masz na myśli mówiąc sen na jawie) nigdy nie minie, a teraz czuję się jak "dawna ja" - całkiem bystra dziewczyna. Polecam też picie zakwasu z buraków (ogólnie kiszonki) i dietę bogatą w zielone warzywa oraz pestki, nasiona - najlepsze paliwo dla mózgu.
Naprawdę BĘDZIE LEPIEJ, też nie wierzyłam, że mogę wrócić do siebie.
Daj znać jak się trzymasz.
 
 
Marek11

Wysłany: 22-05-2018    [Cytuj]

Mala kadencja paleniowa i moja rada, nie wracaj do palenia pod zadnym pozorem, jak takie rzeczy ci sie pojawily, polecam lekarza psychiatre i terapeute, cos ci przepisze powinno byc lepiej, z terapeuta pogadasz troche cie uspokoi, ogolnie to normalne skutki palenja tyle ci moge powiedziec, ja sie juz rok lecze, tylko ze ja podobne objawy to co ty, czesto nie kumam, ktos musi do mnie drugi raz powiedziec jak sie nie skupie, 0 podzielnosci uwagi, 0 reakcji na stres, stany lękowe i same nie przyjemne rzeczy co ci bede gadal, naprawde nie pal bo bedzie tylko gorzej, ja odstawilem po 10 latach dragi, a glownie MJ ktora palilem codziennie w ogromnych ilosciach, i skladam sie juz rok do kupy po depresjach, myslach samobojczych i ciezkich jazdach pol roku z lozka nie moglem wyjsc, teraz w maju mija mi rok nie brania i niepalenia, jeszcze nad alkoholem musze zapanowac bo tez nie wolno pic. Powoli jest lepiej, niestesty bardzo powoli to idzie, miejmy nadzieje ze u Ciebie jest wystarczajaco wczesnie jeszcze
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna