Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Czesc, potrzebuje pomoc w rzuceniu palenia..
Autor Wiadomość
jan.kowalski

Wysłany: 06-07-2017   Czesc, potrzebuje pomoc w rzuceniu palenia.. [Cytuj]

Cześć, mam 30 lat :d pale 15-16 lat codziennie.

Jestem z cala pewnością uzależniony.
Pale właściwie cały czas, przed pracą po pracy itd.

Już tak długo, że mam wrażenie, że od zawsze.
Oczywiście krople, bo jakoś trzeba chodzić do tej pracy ;).

Tylko czekam aż wstanę w sobotę włączę sobie muzyczkę, zrobię jajowe no i bez jointa to nie śniadanie!
Powiedzmy codziennie jaram 4 joint z 1g od 10 lat wcześniej fifka.



Muszę wam powiedzieć, ze wchodząc na to forum po prostu zbladłem. Nie wiedziałem, że ludzie mają aż takie problemy z MJ. Bardzo wam współczuje.

Naprawdę to forum jest odstraszające od tej używki. I dobrze, pewnie tak ma być.
Ja jestem jednak inny. W odróżnieniu od znacznej większości forumowiczów nie mam takich złych doświadczeń.

Tak wiem że jestem uzależniony od powiedzmy 5 lat i nie mogę rzucić, ale mimo to spełniam się zawodowo, mam ładne mieszkanie, pasje w które spełniam się równie mocno. Bardzo dużo znajomych z mam aż ich dość :D

Czy to dziwne, że po 15 latach codziennego palenia czuje się dobrze z samym sobą, jestem zdrów jak ryba i bardzo Lubie swoje życie?

Po prostu nadchodzi taki moment w życia faceta, kiedy chciał by założyć rodzinę, znaleźć miłość mieć dziecko i opiekować się nimi :).
Jestem świadomy nałogu, chce rzucić a na pewno mocno ograniczyć. Czasem do whyski sobie zapalić raz na miesiąc. Tak bym bardzo chciał.

No i w końcu moje pytania do doświadczonych abstynentów:

1. Jak zacząć rzucanie? Moje metody sa beznadziejne, kończą się po 2 dniach (te ataki snów boshhhh jak w kinie), raz było 5 dni. Dosłownie przez te 15 lat w sumie nie paliłem mozeee 5 miesięcy i to w większość dlatego. że nie miałem jak załatwić.

2. Jak działa program Candis i czy jest anonimowe ? ( praca :[ )

3. Jest ktoś z Lodzi? Z chcą poznam pogadam wypije piwko na piotrkowskiej i wymienię się doświadczeniami :). Słyszałem, że to pomaga...
 
 
Bartek28
Cpunek

Wysłany: 03-11-2017    [Cytuj]

Człowieku , 15 lat to już troche jest tyle palisz i nic nie wiesz o krzakach i skutkach ubocznych !
Kazdy kto pali mj kilka lat codziennie jest grubo uzalezniony psychicznie . Jak dorobiłeś się już Chorob psychicznych towarzyszącym uzależnieniu np. Zaburzenia lękowe w stopniu utrwalonym ze objawami somatycznymi np. Duszenie się , napady paniki , nerwicy które trwają np. 20 min i są np. Co dwa dni czy nawet codziennie to praktycznie już nie przestaniesz brać lub do psychiatry lecz się na te skutki bo uzależnienie do choroba i do palenia wtedy cie zmuszają skutki somatyczne .
 
 
Anamira

Wysłany: 06-11-2017    [Cytuj]

Bartek28, nie odniosłeś sue w ogóle do posta...
 
 
miodzio

Wysłany: 06-11-2017   to ja się odniosę troszeczkę :) [Cytuj]

1. Jak zacząć rzucanie?
Wg mnie program Candis to dobry pomysł na start.

2. Jak działa program Candis i czy jest anonimowe?
W poradniach "na fundusz" potrzebny PESEL itd. ale dane idą no NFZ zaszyfrowane, więc bezpiecznie. W poradniach finansowanych przez samorząd nikt Cie nie legitymuje. O programie możesz poczytać np. na stronach wrocławskiej poradni Candis http://www.candis.wroclaw.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna