Uzależnienia - Forum - Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 


Poprzedni temat «» Następny temat
Papierosy
Autor Wiadomość
Paweł100

Wysłany: 08-03-2012    [Cytuj]

Niestety w 15 dniu nie poradziłem sobie ze stresem w pracy :( Za jakiś czas znowu spróbuję.
Tabex polecam,działa.
 
 
nikiriki

Wysłany: 20-03-2012   .. [Cytuj]

nie jest trudno rzucić, trudniej jest do tego nie wrócić.
 
 
Violeta

Wysłany: 23-04-2012    [Cytuj]

Amen;)
 
 
wrotek

Wysłany: 13-06-2013    [Cytuj]

Ja rzucilem jak zachorowalem na borelioze. Palenie nie poprawiało mi samopoczucia. Uważam ze wyznacznikiem pozbycia sie uzaleznienia jest nieliczenie dni ile sie jest bez papierosa. Ci co licza dalej sa uzaleznieni.

W mojej rodzinie matka ojciec i brat wszyscy przerzucili sie na elektroniczne papierosy marki ...nie wiem czy mozna podawac,,,ale sa dosc wydajne i daja duzo pary wiec skutecznie zastepuja papierosy.
 
 
snuf

Wysłany: 22-08-2013   tip [Cytuj]

Łatwy sposób na rzucenie palenia" Allen Carr
 
 
snuf

Wysłany: 27-08-2013   ta książka to tylko 42 strony [Cytuj]

Ja po jej przeczytaniu wypalilam ostatniego papierosa według instrukcji i w ogóle nie tęsknię za nikotyna. Mam za sobą 3 nieudane próby a tu proszę bułka z masłem. Po tygodniu stwierdziłam że skoro tak łatwo jest rzucić papierosy to i z marihuaną spróbuje ale to już wyższa szkoła jazdy.
 
 
Marvel

Wysłany: 15-09-2014    [Cytuj]

Hej, a ja właśnie przymierzam sie do rzucenia palenia. Znalazłam stronke www.jakrzucicpalenie.pl i powiem Wam, że juz dawno nie miałam do czynienia z tak bogata stroną na temat palenia. Poczytajcie koniecznie.
 
 
mastik
(:

Wysłany: 16-09-2014    [Cytuj]

[quote="Marvel"]Hej, a ja właśnie przymierzam sie do rzucenia palenia. Znalazłam stronke www.jakrzucicpalenie.pl i powiem Wam, że juz dawno nie miałam do czynienia z tak bogata stroną na temat palenia. Poczytajcie koniecznie.[/quote]

dlaczego w metodach są tylko metody farmakologiczne? przecież uzależnienie od nikotyny jest psychologiczne więc metody naprawiające myślenie są najskuteczniejsze na dłuższą metę. A o nich ani słowa, mi to wygląda na zwykłą kryptoreklamę.
Czy AA poleca Esperal? Czy tutaj zalecamy leki?
 
 
miodzio

Wysłany: 16-09-2014   ... [Cytuj]

nie, nie zalecamy tu lekow oczywiscie, od tego jest lekarz i to na pewno nie online

dzieki za czujnosc Mastik - stronka wprawdzie bogata, ale Twoja uwaga jak najbardziej na miejscu - coz, nie pierwsza kryptoreklama na forum, jawne wymoderowuje, ale jak widac nie bylem tak wnikliwy jak Ty (teraz sprawdzilem, ze to jedyna aktywnosc wpisujacego na forum)

niemniej niech sobie link zostanie - po tych komentarzach krytycznych :)
 
 
asia25

Wysłany: 07-10-2014   Chciałabym nie pailić [Cytuj]

Witam serdecznie. Mimo, ze mam mało lat jeszcze- to chyba jestem nałogowa palaczką. Studiuję i co 1 godzinkę na przerwie papieros. To teraz takie drogie- bo palę 1 paczkę dziennie. Jak się oduczyć????????????????
 
 
Burgundczyk12

Wysłany: 25-11-2014    [Cytuj]

Ja mogę, każdemu kto chce rzucić palenie,a nie może znaleźć motywacji polecić wizytę w Poradni leczenia uzależnień. W Poznaniu gdzie mieszkam jest wiele takich poradni,które oferują pomoc osobą palącym. Ja sam nie mogłem pozbyć się chęci na fajkę w wolnej chwili i nie umiałem się za siebie zabrać do czasu aż polecono mi wizytę w takiej poradni.Od pół roku nie palę i czuję się o wiele zdrowszy (i bogatszy;P).
 
 
mastik
(:

Wysłany: 26-11-2014    [Cytuj]

hehe no niezłe: poradnia leczenia uzależnień do fajek. Musiałeś bardzo chcieć i super że działa!
kiedyś jak paliłem papierosy i chciałem rzucić to powiem że nie przyszła mi taka opcja do głowy. Ciekawe czemu ;) Jedynie raz zadzwoniłem na telefon zaufania ale uzyskanych rad jakoś nie wykorzystałem.
 
 
Paweł100

Wysłany: 27-11-2014    [Cytuj]

Ja też rozmawiałem na terapiach o fajkach.Uzależnienie jak każde inne i mechanizmy ale bani nie ma.Za to sterujesz sobie emocjami.Gdyby palacze nie palili to by nie musieli tego robić...
Najważniejsze to poznać mechanizm,zrozumieć go,mieć alternatywne skuteczne zachowania itp.Ja jestem w dupie bo albo nie radzę sobie ze stresem albo nie chcę sobie z nim poradzić bo chcę palić a w sytuacjach stresowych (i kilku innych) uwielbiam to robić więc jestem w labiryncie z którego nie mogę albo nie chcę się wydostać.I zdaje sobie sprawę nawet z tego że przez palenie nie lubie swojej pracy bo nie mogę palić zawsze gdy chcę.Jest jeszcze więcej podobnych sytuacji jak ta w pracy.Obiecałem sobie kiedyś rzucę skutecznie i tak zrobię.Ale jeszcze nie dziś...Ależ to uzależnienie męczące :/ Z drugiej strony chęć bycia szczęśliwym nie palącym bez wkręcanie się w złość i nieszczęście w sytuacjach kiedy nie mogę tego robić pcha mnie do przodu.
Warto inwestować we własne dobro :)
Pozdrawiam
 
 
beznalogow

Wysłany: 20-03-2015    [Cytuj]

U mnie w domu, każdy pali prócz mnie, zastanawiam się w jaki sposób mogę im pomóc w walce z nałogiem, jak sprawić by rzucili, macie jakieś sprawdzone sposoby? Czy to raczej kwestia indywidualna?
 
 
smutna123

Wysłany: 09-04-2015    [Cytuj]

Raczej nie ma jednej uniwersalnej rady. Trzeba tego chcieć, podjąć decyzje, wprowadzić w życie, a potem o ten stan dbać, żeby do tego nie wrócić.
U mnie nie długo rok będzie, cały czas się z tego cieszę i dziękuje za każdy dzień bez tego syfu, który przez wiele lat był moją wielką (złudną) miłością i rzeczą niezbędną do codziennego egzystowania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
[ ODPOWIEDZ ]
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xandgreen created by spleen modified v0.3 by warna